На виплати вакцинованим від COVID-19 виділять 8 мільярдів, – Прем’єр-міністр

На виплати вакцинованим від COVID-19 виділять 8 мільярдів, - Прем'єр-міністр

Фото: Reuters

На виплати вакцинованим від коронавірусу цього року з держбюджету виділять 8 млрд грн, замість 3 млрд грн, як планували раніше.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на черговому засіданні уряду, повідомляє Укрінформ.

«Оскільки очікуємо збільшення звернень, прийнято рішення збільшити суму, яка буде спрямована на виплати українцям вже цього року до 8 млрд грн. Найближчим часом Верховна Рада має розглянути це питання», – зазначив Шмигаль.

Він вкотре наголосив на тому, вакцинація залишається національним пріоритетом. «Це питання безпеки країни, тому уряд продовжує впровадження програми виплат по 1 тисячі гривень для усіх вакцинованих. Ініціативна Президента реалізується у кілька етапів. На старті програма отримання коштів відбуватиметься через додаток Дія. Це найшвидший та найпростіший спосіб. Фактично 100 офлайн пунктів підтримки Дії надаватимуть допомогу по всій Україні. Ціль програми – підтримати бізнес, який постраждав внаслідок пандемії, простимулювати вакцинацію у державі», – сказав Шмигаль.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський раніше анонсував, що з 19 грудня в Україні запрацює програма з надання 1 тис. гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Прессекретар глави держави Сергій Никифоров уточнив, що виплата тисячі гривень здійснюватиметься у вигляді ваучерів, сертифікатів або депозитів усім громадянам, які пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції як до 19 грудня, так і після. Ініціатива є масштабною програмою підтримки бізнесу, а не “тисячею за вакцинацію”. За його словами, механізм виділення грошей ще проробляють, але вже можна сказати, що це не готівка на руки.

Никифоров також запевнив, що процес отримання грошей тими, у кого є “Дія”, і тими, у кого немає, відрізнятиметься, але ні про кого не забудуть.

Шмигаль уточнив, що кошти, які влада планує виплачувати українцям, котрі пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції, братимуть з державного бюджету.

За словами Прем’єр-міністра, для виплат вакцинованим від коронавірусу цього року з держбюджету планувалося виділити 3 млрд грн, а на початку 2022 року – ще 3 млрд грн, але влада не виключала можливе розширення фінансування цієї програми.

КоронавірусСуспільство
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.