Держдепартамент наказав виїхати з України членам родин держслужбовців США

Держдепартамент наказав виїхати з України членам родин держслужбовців США

Фото Reuters

Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд («санкціонований») державних службовців та наказав виїхати членам їхніх родин з посольства у Києві.

Санкціонований від’їзд дає цим працівникам можливість поїхати, якщо вони бажають, повідомили в посольстві.

Обов’язковий від’їзд для членів родин вимагає, щоб родини залишили країну. Статус розпорядження про від’їзд з посольства США буде переглянуто не пізніше ніж за 30 днів.

Держдепартамент ухвалив це рішення як особливу пересторогу через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні.

Крім того, Державний департамент оновив четвертий рівень небезпеки у нашій попередній офіційній пораді щодо подорожей в Україну: «Не подорожуйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України». Рекомендація щодо подорожей уже була на четвертому рівні – не подорожуйте через COVID-19.

“Ми продовжуємо підтверджувати нашу підтримку українського народу і робимо нинішній крок, бо віддані одному з найвищих пріоритетів Держдепартаменту – безпеці наших дипломатів та американського народу. Сполучені Штати підкреслюють, що посольство США в Києві залишається відкритим для регулярної роботи. Аналогічно, ми наголошуємо, що рішення про санкціонований/обов’язковий від’їзд жодним чином не вплине на нашу відданість пошуку дипломатичного рішення щодо глибоко тривожного нарощування сил Росії в Україні та навколо неї. Непохитна підтримка Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України залишається міцнішою, ніж будь-коли, що було продемонстровано доставкою 22 січня першої з кількох партій нової безпекової допомоги Збройним силам України в розмірі 200 мільйонів доларів, схваленої президентом Байденом для України в грудні”, – зазначили у посольстві.

Рекомендують громадянам США, коли вони подорожують за кордон, реєструвати свої плани подорожей на сайті step.state.gov за допомогою програми Smart Traveler Enrollment Program (STEP) і читати інформацію про країну на сайті travel.state.gov.

Дипмломатичне відомство продовжить стежити за ситуацією та інформувати громадян США в регіоні шляхом офіційних порад щодо подорожей, сповіщень на веб-сайтах посольства та консульства і сайті travel.state.gov. 

Інтервенція РосіїВійнаПолітикаСитуація
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.