Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти осіб, причетних до незаконних виборів у Криму до Держдуми РФ

Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти осіб, причетних до незаконних виборів у Криму до Держдуми РФ

Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 5 жовтня про застосування персональних санкцій стосовно 95 осіб, громадян України та РФ, причетних до виборів до Держдуми в тимчасово окупованому Криму.

Відповідно до оприлюдненого на сайті глави держави указу від 5 жовтня №497/2021, безстрокові санкції запроваджено стосовно кандидатів до Держдуми РФ в окупованому Криму та Севастополі – і самовисуванців, і за партійними списками.

У списку 95 осіб. Зокрема, обмежувальні заходи запроваджено проти членів “територіальних виборчих комісій” у Криму, силовиків ФСБ РФ, зокрема співробітників Інституту криміналістики ФСБ та інших служб.

Крім того, Україна запровадила санкції проти одного громадянина Кореї, що проживає в Київській області.

У документі значиться, що санкції включають блокування активів, обмеження торговельних операцій, обмеження або припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України; заборону участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють у їхніх інтересах; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; заборону передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності; позбавлення державних нагород України та ін.

Зазначено, що пропозиції щодо застосування обмежувальних заходів внесла Служба безпеки України.

Крім того, рішенням РНБО від 5 жовтня, введеним у дію президентським указом, внесено зміни до попереднього рішення Радбезу від 14 травня 2021 року (введено в дію указом президента №203 від 21 травня), внесено зміни й уточнення до санкційного списку злодіїв у законі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Інтервенція РосіїЕкономікаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.