Здоров’я українського політв’язня Джеміля Гафарова погіршилося – Денісова

Здоров'я українського політв'язня Джеміля Гафарова погіршилося - Денісова

Фото з архіву “Дня”

Стан здоров’я українського політв’язня у “справі Хізб ут-Тахрір” Джеміля Гафарова погіршився.

Кримському татарину в російській в’язниці не надають медичну допомогу, повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на українського омбудсмена Людмилу Денісову.

“Стан здоров’я 59-річного кримчанина, фігуранта “другої Сімферопольської групи у так званій справі “Хізб ут-Тахрір” Джемілія Гафарова помітно погіршився – у нього загострилася хвороба нирок”, – написала омбудсмен у Facebook.

За її словами, Гафаров має другу групи інвалідності і вже понад рік незаконно утримується в СІЗО міста Ростова-на-Дону (РФ). Керівництво в’язниці ігнорує звернення українця і надає йому необхідної медичної допомоги.

Денісова додала, що політв’язень неодноразово звертався зі скаргами в пенітенціарну службу РФ по Ростовській області, проте всі вони залишилися без відповіді.

Омбудсмен закликала міжнародне співтовариство звернути увагу на порушення прав незаконно утримуваного в російському СІЗО Джемілія Гафарова і змусити владу РФ звільнити кримського татарина і всіх українських політв’язнів, а також нагадала, що РФ застосовує тортури до незаконно утримуваних громадян України. Так, у фігуранта “четвертої Бахчисарайської групи” відібрали ліки, які є життєво необхідними для нього.

Зазначимо, в жовтні російський суд засудив чотирьох кримських татар до 56 років тюремного ув’язнення у “справі Хізб ут-Тахрір”.

Інтервенція РосіїКримПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.