Ув’язненого в РФ українця примусово вакцинували не визнаним ВООЗ препаратом – Денісова

Ув'язненого в РФ українця примусово вакцинували не визнаним ВООЗ препаратом - Денісова

Фото Reuters

Громадянину України Геннадію Лимешку, якого утримують в російській колонії, проти його волі зробили щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, йдеться про вакцину, не визнаною Всесвітньою організацією охорони здоров’я, повідомляє “Радіо Свобода”.

Після щеплення стан Лимешка погіршився.

«Працівники виправної колонії «ФКУ ИК-6 УФСИН России по Ставропольскому краю», де утримується Геннадій, погрожуючи поміщенням до штрафного ізолятора та забороною спілкуватися з родичами, змусили підписати згоду на щеплення. Після вакцинації стан здоров’я Геннадія Лимешка стрімко погіршився: почалася тахікардія та сильний головний біль», – повідомляє Денісова.

Вона не уточнила, про яку вакцину йдеться. У Росії для вакцинації від коронавірусної хвороби використовують препарати власного виробництва, які не визнані наразі ВООЗ, найвідоміший із них – «Спутнік V».

Денісова додала, що адміністрація колонії відмовила українцю в наданні медичної допомоги, що є порушенням Конвенції про захист прав людини та прирівнюється до тортур і нелюдського поводження.

Омбудсменка звернулася до російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової «з вимогою терміново забезпечити надання Геннадію Лимешку необхідної меддопомоги». Вона також попросила генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського відвідати Лимешка в колонії.

КоронавірусРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.