Українські військові готуються до різних можливих ситуацій на білоруському кордоні

Українські військові готуються до різних можливих ситуацій на білоруському кордоні

Фото rnbo.gov.ua

За дорученням президента України секретар РНБО Олексій Данілов провів у Луцьку нараду з керівниками міністерств і відомств, правоохоронних органів і військових формувань, головами Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської обласних державних адміністрацій щодо додаткових заходів із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону.

Під час наради Данілов наголосив, що додаткові заходи із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону були визначені за результатами засідання РНБО України 10 листопада 2021 року, повідомили у відомстві.

«Восьмий рік триває військова агресія з боку РФ, і те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою, – це чергова спецоперація РФ, яка проводиться з метою розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні», – сказав він.

За його словами, за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі знаходиться «вже близько 16 тисяч осіб – так званих біженців».

«Ця ситуація може торкнутися нас безпосередньо, тому маємо вжити усіх необхідних заходів реагування», – зазначив Данілов.

У своїй доповіді щодо стану виконання визначених на засіданні РНБО завдань міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зазначив, що здійснюється концентрація зусиль для протидії цій загрозі. Зокрема задіяні всі структури МВС, відбувається взаємодія із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями. За словами Д. Монастирського, ключовим завданням сьогодні є забезпечення мобільних сил реагування у разі загострення ситуації та можливих провокацій.

Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, голова Державної міграційної служби Наталія Науменко та в.о. голови ДСНС України Сергій Крук поінформували учасників наради про додаткові заходи, що здійснюються їх відомствами для забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону.

Під час наради посол Польщі Бартош Ціхоцкій висловив переконання, що здійснюється «гібридна операція Союзної держави, що має характер міграційної атаки, де мігранти є одночасно і зброєю, і жертвою». Пан посол поінформував присутніх про етапи та динаміку цієї спецоперації та заходи реагування польської сторони.

Посол Литви Вальдемарас Сарапінас висловив подяку Україні за те, що вона була однією з перших країн, які допомогли Литві з початку міграційної кризи.

Секретар РНБО наголосив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні. Він також висловив переконання щодо необхідності створення міжвідомчої робочої групи із залученням усіх силових структур, органів місцевого самоврядування для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування.

«Маємо діяти абсолютно скоординовано, спокійно та виважено, і сповідувати державницьку позицію», – наголосив він.

ЄвропаЄСПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.