Європа має бути залучена до вирішення конфліктів України та РФ – глава Єврокомісії

Європа має бути залучена до вирішення конфліктів України та РФ - глава Єврокомісії

Фото Reuters

Голова Європейської комісії та нове французьке керівництво Євросоюзу наголосили на необхідності залучення Європи, коли Росія та Захід продовжують дипломатичну суперечку щодо можливої загрози ескалації конфлікту в Україні.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала 7 січня, що «одне ясно: без Європи немає рішення. Яким би не було рішення, Європа має бути залучена».

Сполучені Штати та їхні партнери з ЄС посилили попередження про серйозні наслідки, якщо Росія розпочне повномасштабне вторгнення в Україну, коментарі надходять у час, коли Москва сконцентрувала близьк 100 тисяч військових поблизу спільного кордону та висуває вимоги гарантій нерозширення НАТО на схід.

За словами фон дер Ляєн, Європейський союз «дуже присутній» в Україні, в тому числі через мільярдну фінансову допомогу Києву та залежність блоку від поставок російського природного газу через Україну. Виступаючи разом із фон дер Ляйєн, президент Франції Емманюель Макрон привітав прямі американо-російські переговори, заплановані на наступний тиждень, але підкреслив, що «архітектуру європейської безпеки» маємо «будувати ми».

Франція офіційно розпочала шестимісячне ротаційне головування в Європейському союзі на початку січня. Макрон закликав Європейський союз провести власні переговори з Москвою, додавши: «Діалог не означає вчинок». Офіційні особи США та Росії зустрінуться в Женеві 10 січня, після чого відбудуться зустрічі НАТО–Росія та ЄС з обговоренням кризи в Україні.

ЄвропаЄСІнтервенція РосіїПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.