Єврокомісія вирішила надати Україні додаткову макрофінансову допомогу

Єврокомісія вирішила надати Україні додаткову макрофінансову допомогу

Фото Reuters

Задля підтримки зусиль України по зміцнення її стійкості Європейська комісія ухвалила рішення про надання Києву 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги та збільшення удвічі двосторонньої допомоги цього року на 120 мільйонів євро.

Про це повідомила у Twitter голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, пише Суспільне.

“Сьогодні я оголошую новий пакет фінансової допомоги Україні, що складається як з екстрених позик, так і з грантів. Єврокомісія пропонує новий пакет екстреної макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро, який допоможе Україні вирішити питання фінансування необхідне під час конфлікту. Ми розраховуємо на те, що Європейський парламент якнайшвидше ухвалить цю надзвичайну макрофінансову допомогу”, — заявила політикиня.

Голова Єврокомісії зазначила, що очікує на якнайшвидше затвердження цієї допомоги з боку Європарламенту. Перший транш у розмірі 600 млн євро можуть переказати Україні вже найближчим часом. Зокрема вона також анонсувала збільшення допомоги Україні у вигляді грантів.

“По-друге, цього року комісія збільшить свою двосторонню допомогу Україні у вигляді грантів у більш як два рази. Буде виділено ще 120 мільйонів євро”, — заявила фон дер Ляєн.

Також з боку ЄС очікуються багатомільярдні інвестиції, які допоможуть посилити позиції України.

“Ця підтримка посилить зусилля України щодо державотворення та стійкості. І, нарешті, крім цього, ми продовжуватимемо інвестувати в майбутнє країни завдяки нашому інвестиційному плану для країни. План має на меті залучити понад шість мільярдів євро інвестицій. І дозвольте мені ще раз пояснити. Україна – вільна і суверенна держава. Вона робить власний вибір. І Європейський Союз — на боці України”, — заявила політикиня.

Володимир Зеленський відреагував на додаткову фінансову допомогу з боку ЄС, подякувавши голові Урсулі фон дер Ляєн за це рішення.

“Вдячний голові Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн за своєчасне рішення ЄС надати €1,2 млрд макрофінансової допомоги Україні. Сильна Україна має ключове значення для європейської безпеки. ЄС укотре демонструє тверду підтримку України”, — написав президент України.

ЄвропаЄСЕкономікаПолітикаФінанси
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.