Велика Британія першою у світі схвалила застосування пігулок для лікування COVID-19

Велика Британія першою у світі схвалила застосування пігулок для лікування COVID-19

Фото: Reuters

Британський регулятор з питань лікарських засобів схвалив застосування перших пігулок для лікування COVID-19 «Молнупіравір» компанії Merck.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на ВВС.

«Сьогодні історичний день для нашої країни, оскільки Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила противірусний препарат від COVID-19, який можна приймати вдома», – заявив міністр охорони здоров’я Великої Британії Саджид Джавід.

За його словами, лікування «змінить правила гри» для пацієнтів з ослабленою імунною системою.

Як зазначається, таблетки даватимуть двічі на день пацієнтам, у яких нещодавно діагностували хворобу.

Як повідомлялось, у жовтні Merck звернулася до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США та Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) із запитом на дозвіл масового виробництва пігулок для лікування COVID-19. Також компанія подала заявку на реєстрацію препарату до Департаменту охорони здоров’я Канади.

«Молнупіравір» спочатку розроблявся фармацевтичною компанією Drug Innovation Ventures (DRIVE) при Університеті Еморі як препарат для лікування грипу. Згодом технологію викупила інша американська фармкомпанія Ridgeback Biotherapeutics, яка підключила до розробки препарату Merck.Touch and hold a clip to pin it. Unpinned clips will be deleted after 1 hour.

Розробник заявляє, що за даними випробувань, препарат удвічі знижує ймовірність госпіталізації або смерті при COVID-19.

Компанія готова до кінця 2021 року виготовити 10 мільйонів курсів лікування (40 пігулок для курсу, що розрахований на 5 днів), а потім ще наростити масштаби виробництва.

Коронавірус
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.