Вакцинація проти COVID-19 зменшує ризик смерті від штаму Delta в 11 разів, – Ляшко

Вакцинація проти COVID-19 зменшує ризик смерті від штаму Delta в 11 разів, - Ляшко

Фото Reuters

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляє, що вакцинація проти коронавірусу в 11 разів зменшує ризик смерті від штаму «Дельта»

Про це він сказав на брифінгу в середу, 10 листопада, передає Укрінформ.

“Вакцинація – це у першу чергу персональна відповідальність за своє здоров’я. Вакцинація в 11 разів зменшує ризик смертності від Delta-штаму COVID-19. Це результати дослідження Американського центру з контролю та профілактики хвороб. Ряд європейських країн вже підтверджують це дослідження на практиці. Наприклад, Велика Британія, Німеччина, Бельгія із більш ніж 65% вакцинованого населення зараз демонструють у 8-14 разів меншу летальність, ніж під час весняної хвилі. Сьогодні в Україні також 91-92% пацієнтів в лікарнях – невакциновані особи. Якби в Україні був рівень вакцинації хоча б на середньоєвропейському – ми б мали на третину менше смертей щодня”, – сказав міністр.

Водночас Ляшко наголосив, що вакцинація врятувала вже 6 тисяч життів українців.

Міністр закликав тих, хто отримав першу дозу щеплення проти COVID-19, не відтерміновувати другу.

“Ті, хто пропустив дату введення 2-ї дози, отримайте її якнайшвидше, дозвольте вакцині працювати на ваше здоров’я. Рекомендований інтервал, в який бажано зробити друге щеплення, становить для вакцини CoronaVac 14-28 днів, Pfizer – 21-28 днів, Moderna – 28 днів, AstraZeneca – 4-12 тижнів”, – сказав Ляшко.

Зараз, за даними МОЗ, в Україні наявні 10 мільйонів 300 тисяч доз різних вакцин, зокрема, майже 3 мільйони доз вакцини Moderna, 800 тисяч доз вакцини AstraZeneca, 4,5 мільйони доз CoronaVac і 2 мільйони доз Comirnaty від Pfizer.

ВакцинаціяКоронавірус
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.