Туреччина планує забезпечити себе власним чорноморським газом

Туреччина планує забезпечити себе власним чорноморським газом

Фото Reuters

Влада Туреччини планує забезпечити кожен куточок країни своїм же газом, видобутим на родовищах у Чорному морі.

Про це заявив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Денмез, передає hromadske з посиланням на агентство Anadolu.

Він зазначив, що у 2022 році газ, що видобувається Туреччиною в Чорному морі, надходитиме до всіх куточків країни.

Денмез 31 грудня відвідав завод із перероблення природного газу «Філіос», який наразі добудовують у провінції Зонгулдак на півночі Туреччини.

«Звідси газ із Чорного моря надходитиме на сушу. Початкова потужність заводу складе десять мільйонів кубометрів на добу, проте пізніше ми плануємо довести цей показник до 40 мільйонів кубометрів», — вказав міністр.

Він прогнозує, що завод такого масштабу та потужності посяде перше місце у Європі. Комплекс хочуть увести в експлуатацію у першому кварталі 2022 року. Після його під’єднання до турецької розподільної системи чорноморський газ використовуватимуть у всіх куточках Туреччини, зазначає чиновник. 

Нагадаємо, у червні 2021 року Туреччина виявила в Чорному морі нове велике родовище природного газу Сакар’я, запаси якого сягають 135 мільярдів кубометрів. Загалом у південній частині моря країна вже виявила 540 млрд кубометрів запасів блакитного палива.

ЕкономікаТуреччина
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.