Політв’язень Сінченко у критичному стані, – Денісова

Політв'язень Сінченко у критичному стані, - Денісова

Фото: Людмила Денісова

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова заявила, що стан українського патріота Григорія Сінченка, який уже утретє перебуває у полоні окупантів на Донеччині, є критичним.

Про це вона написала у Facebook, передає Укрінформ.

“Занепокоєна критичним станом здоров’я громадянина України Григорія Сінченка, якого незаконно утримують у підвалі СІЗО в тимчасово окупованому Донецьку”, – поінформувала Денісова.

За її даними, Сінченко, корінний донеччанин, був студентом сімферопольського університету, де вчився на політолога. Він після тимчасової окупації Криму відмовився писати заяву на переведення до російського ВНЗ, за що був відрахований.

Як уточнила український омбудсман, Сінченко у 2016 році приїхав у Донецьк, щоб відновити документи із інвалідності, оскільки із дитинства має захворювання хребта, і 2 грудня був затриманий невідомими озброєними людьми за звинуваченням у роботі на користь України.

Денісова зазначила, що Сінченко пережив жорстокі катування у СІЗО м. Донецька, куди його помістили: його підвішували за наручники, били до втрати свідомості та пропускали крізь тіло численні розряди струму. Сінченко під час одного з катувань отримав розрив легень, що у подальшому спричинило туберкульоз.

Денісова нагадала, що Сінченка вдалося звільнити під час великого обміну в грудні 2017 року, але хлопець вирішив помститися за все те, що довелося пережити у полоні та знову поїхав до Донецька.

Там він у жовтні 2019 року влаштував акцію проти тортур – підірвав станцію стільникового оператора “Фенікс”, а відео виклав у Ютубі, підписавши його так: “Це зроблено з метою привернути увагу до нелюдських тортур у підвалах МДБ. Народ Донбасу має вийти на акцію протесту проти тортур чи фашистська республіка залишиться без зв’язку”.

“Григорія одразу ж затримали співробітники так званого “Міністерства державної безпеки в ОРДО” і він вдруге опинився в полоні. Наприкінці травня 2020 року хлопцю вдалося втекти з донецького ізолятора тимчасового тримання, але за місяць його знову затримали. Тепер Григорій Сінченко фактично втретє перебуває в полоні підконтрольної Росії окупаційної адміністрації”, – поінформувала Денісова.

Уповноважений ВРУ з прав людини уточнила, що жорстокі тортури окупантів довели Сінченка до спроби самогубства. “Перебуваючи у повному відчаї, Григорій власною кров’ю написав на стінах камери СІЗО №5 ім’я ката – Стас Кошовий”, – зазначила український омбудсман.

Вона наголосила, що такі дії щодо Сінченка є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, у тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року.

“Звертаюся до координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер та керівництва МКЧХ в Україні сприяти наданню медичної допомоги та звільненню Григорія Сінченка”, – написала вона.

Як повідомлялося, 25-річного Григорія Сінченка було заарештовано в окупованому Донецьку 2 грудня 2016 року. Його звинувачували у партизанській діяльності, незаконному зберіганні зброї, підривах вишки мобільного оператора Фенікс. У грудні 2017 року Сінченко разом з 74 бранцями, яких тоді обміняли, повернувся в Україну.

У жовтні 2019 року Сінченка знову затримали “спецслужби ДНР”. У травні 2020 року здійснив втечу, але не зміг вибратися з Донецька.

30 червня мати Сінченка Тетяна Гулевська повідомила Укрінформу телефоном, що бойовики так званої “ДНР” її сина.

Події
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.