Під час оборони Маріуполя загинуло багато льотчиків, – Зеленський

Під час оборони Маріуполя загинуло багато льотчиків, - Зеленський

Фото ОПУ

Президент України Володимир Зеленський розповів, що під час оборони Маріуполя загинуло багато українських льотчиків.

“Дуже велика кількість людей загинула, наших льотчиків. На жаль. Абсолютно героїчні люди, які знали, що складно, що долетіти майже неможливо. Долетіти до “Азовсталі”, привезти ліки, їжу, воду, забрати тіла поранених. Все це відбувалося”, – розповів Зеленський в інтерв’ю в ефірі національного телемарафону щодо 3-ї річниці своєї інавгурації.

За його словами, повітряних коридорів до “Азовсталі” не було через присутність російських ППО.

“Ми ж не просто так просили: “Закрийте нам небо, допоможіть нам”. Не тому, що ми боїмося літаків, хоча вони і небезпечні. Льотчики також боялися летіти, тому що втрачали життя. Питання було не лише в літаках”. Питання було в російських ППО, ракетах, багато в чому, і тому ти не можеш просто так підійти, підлетіти до Маріуполя, багато тижнів, за словами глави держави, льотчики на вертольотах, знаючи, що 90% не повертаються. – Уявіть собі, що робили ці люди? Вони летіли туди. Ми втратили багатьох льотчиків”, – додав він.

На сьогодні, як зазначив глава держави, із Маріуполя вивезено всіх цивільних із заводу “Азовсталь”.

“Евакуацію інших людей, які були поруч, розпочато вже давно. Вивезли медиків. Вивезли тяжко поранених. Мені здається, що найближчим часом, навіть не днями, завершиться евакуація всіх”, – сказав президент.

Зеленський також розповів, що домовлявся про розблокування “Азовсталі” із лідерами різних держав.

“Я домовлявся з Туреччиною, Швейцарією, Ізраїлем, з Францією через зв’язки лідерів з рф. Коли ми бачили, що військовим шляхом розблокування неможливе. Хоча я десятки разів просив лідерів держав надати відповідне озброєння нашим військовим, щоб ми підійшли до Маріуполя, щоб розблокувати цих людей. І люди, які були готові йти, були на 90% впевнені, що можуть не повернутися. Було багато людей, які хотіли допомогти. Але є те, що є. Хлопці від військових отримали сигнал, що вони мають повне право вийти та зберегти своє життя”, – сказав він.

Війна Росії проти УкраїниРосіяТероризм
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.