МЗС викликало турецького посла, у зв’язку з тим що Туреччина відпустила судно з краденим українським зерном

МЗС викликало турецького посла, у зв'язку з тим що Туреччина відпустила судно з краденим українським зерном

Фото: railways.kz

Влада Туреччини 6 липня відпустила затримане за зверненням України у порту Карасу судно Zhibek Zholy під прапором рф з вкраденим та вивезеним із порту окупованого Бердянська українським зерном. У МЗС України розчаровані цим рішенням та викликали до себе турецького посла в Києві. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Про це йдеться у коментарі українського зовнішньополітичного відомства.

«МЗС та міжнародні партнери України засуджують злочинні дії рф щодо викрадення та вивезення з української території зернових до іноземних країн. Особливо кричущим випадком стало російське судно «Жібек Жоли», яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу», – заявили у МЗС.

Як зазначається, завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу.

«Водночас, ігноруючи звернення української сторони, увечері 6 липня судно було відпущено. Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з настійним проханням провести розслідування цієї ситуації та надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти таким випадкам у майбутньому. У зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до МЗС України запрошено посла Туреччини в Києві», – наголосили у міністерстві.

Судно Zhibek Zholy (IMO: 9598880, прапор РФ) належить казахстанській мультимодальній компанії KTZ Express Shipping. 26 жовтня 2021 року судновласник уклав договір з російським ТОВ «Грін-Лайн». Згідно з умовами договору, судно Zhibek Zholy передали в оренду російській транспортній компанії до 30 листопада 2022 року. При цьому орендар не погоджує із судновласником ні рід вантажу, ні маршрути його перевезень.

Як повідомлялось, 3 липня митниця Туреччини затримала вантажне судно Zhibek Zholy (IMO: 9598880, прапор рф) з зерном, вкраденим і вивезеним із порту окупованого Бердянська російськими загарбниками.

5 липня казахський міністр індустрії та інфраструктурного розвитку Каїрбек Ускенбаєв повідомив, що Казахстан може розірвати договір з російською транспортною компанією «Грін-Лайн», що орендувала судно Zhibek Zholy, яке 3 липня затримала митниця Туреччини із зерном, вкраденим та вивезеним із порту окупованого Бердянська російськими загарбниками.

Економіка
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.