Молдова та “Газпром” продовжили газовий контракт терміном на 5 років

Молдова та "Газпром" продовжили газовий контракт терміном на 5 років

Фото: Reuters

Уряд Молдови і російська компанія Газпром, яку контролює держава, заявили, що домовилися продовжити контракт на постачання російського газу з 1 листопада на п’ятирічний термін, повідомляє Радіо Свобода

29 жовтня Газпром заявив, що угоди досягнуто на «взаємовигідних умовах».

Переговори між делегацією Молдови та Газпромом завершилися в Санкт-Петербурзі 29 жовтня досягненням «принципової угоди», відповідно до якої попередню угоду між російською компанією та «Молдовагазом» буде продовжено з використанням формули ціни, запропонованої молдавською стороною, повідомили у Міністерстві інфраструктури Молдови.

«Очікується, що постачання газу за новим контрактом розпочнеться з 1 листопада 2021 року», – йдеться у повідомленні міністерства.

Як відомо, Молдова 22 жовтня оголосила надзвичайний стан після того, як наприкінці минулого місяця сплив термін дії її газового контракту з російським Газпромом, найбільшим постачальником природного газу до Європи, і обидві сторони не змогли узгодити деталі нової довгострокової угоди.

Росія погрожувала припинити постачання газу до Молдови наприкінці року, якщо на той час не буде продовжено газовий контракт.

РосіяСитуація
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.