Матеріали Bellingcat вивчатимуть у межах розслідування, – Венедіктова

Матеріали Bellingcat вивчатимуть у межах розслідування, – Венедіктова

Фото Миколи Тимченка, ”День”

Українські слідчі органи вивчать матеріали, викладені у звіті Bellingcat, запевнила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

“Розслідування є, воно здійснюється, які ще допити проводитиме слідство, думаю, що краще вам запитати безпосередньо у ДБР. Ми досить великий перелік прописали в наших прокурорських вказівках”, – сказала генпрокурор журналістам у четвер у Києві, відповідаючи на запитання агентства “Інтерфакс-Україна” про те, чи вивчатимуть українські правоохоронні органи матеріали розслідування в межах кримінального провадження і чи буде повторно допитано главу Офісу президента Андрія Єрмака.

“Усі матеріали розслідування, які проводять журналісти, ми завжди ретельно вивчаємо, завжди долучаємо до справи. Тому вивчатимемо, долучатимемо”, – додала вона.

Венедіктова нагадала, що кримінальні провадження щодо “вагнергейту” відкрили декілька правоохоронних органів. “Потім ці справи було об’єднано і передано, зокрема, до ДБР”, – зазначила вона.

За її словами, всі вказівки прокуратури у межах розслідування були влітку минулого року.

“Що було зроблено, чого не було зроблено, думаю, наразі некоректно про це говорити – це історія незалежності органу досудового розслідування та можливості прокуратури”, – зазначила генпрокурор.

Відповідаючи на запитання про те, що особисто вона думає про припущення, які були зроблені в розслідуванні Bellingcat, Венедіктова сказала: “Я не можу говорити припущеннями та оцінками, я можу говорити встановленими фактами та процесуальними конструкціями, якими ми оперуємо”.

Генпрокурор наголосила, що прокурорів було залучено до розслідування Тимчасової слідчої комісії.

“Я не хотіла би давати оцінки… давайте дочекаємося якихось результатів”, – зазначила Венедіктова.

Події
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.