Для облаштування держкордону з Росією і Білоруссю треба 17 млрд гривень – МВС

Для облаштування держкордону з Росією і Білоруссю треба 17 млрд гривень - МВС

Фото mvs.gov.ua

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський на Луганщині оглянув нещодавно зведену ділянку україно-російського кордону у зоні відповідальності Луганського прикордонного загону у с. Розсипне, відділу прикордонслужби Троїцьке.

Про це повідомили в пресцентрі МВС України.

Міністр ознайомився із інженерними облаштуваннями і системою  охорони державних рубежів. На цій ділянці вже встановлено новітню систему інтегрованого управління кордонами. Це цілий комплекс захисних інженерних споруд. Монастирський заявив, що система здатна протидіяти потенційним спробам  вторгнення, диверсійного проникнення, нелегальній міграції і контрабанді.

«Ми зараз інші, ніж вісім років тому. Держава докладе всі зусилля та фінанси, щоб облаштувати нарешті ділянки кордону з Росією та Білоруссю. Наступного року має бути «велике будівництво кордонів». Це й інженерні споруди, виконані спеціалістами, й загалом новий  інтелектуальний кордон, який дасть можливість прикордонникам на 100% контролювати межі нашої країни. Крім того, МВС зосередить увагу, щоб забезпечити гарні умови служби. В тому числі гідний рівень оплати для особового складу. Я знаю, що існує брак кадрів. Але і з цими проблемами будемо працювати. Буде міцніша прикордонна служба, буде міцнішим кордон, а значить – буде міцнішою вся Україна», ‑ сказав Денис Монастирський.

Очільник правоохоронного відомства наголосив, що для повного облаштування кордонів необхідно 17 мільярдів гривень. МВС вже звернулося до Уряду з вимогою закласти ці цифри у бюджет 2022.

«Сьогодні я побачив зовсім інший рівень облаштування кордону. Це інтелектуальний кордон, який потребує мінімального втручання людини. І навіть з Києва можна відслідкувати порушення рубежів держави.  Правопорушення на ділянці «Троїцького» зменшилось врази завдяки інтелектуальній системі. Ділянка з протяжністю понад 100 кілометрів вже облаштована. Але ми маємо ще тисячі кілометрів необлаштованого кордону», – сказав Денис Монастирський. 

Особливо це актуально в умовах нових міграційних викликів, спричинених кризою в Афганістані та дій Білорусі щодо сусідів з ЄС: Польщі та балтійських країн. Так, нещодавно Україна передала Литві гуманітарний вантаж – 38 тонн колючого дроту. Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко зазначив, що роботи з облаштування кордону тривають.

«У цьому році ми плануємо прийняти в експлуатацію половину вже остаточно завершеної ділянки Харківського прикордонного загону. На наступний рік заплановано проведення інженерних робіт на ділянках Сумського та Луганського загонів, щоб повністю захистити кордон з Росією»,- сказав він.

Протяжність кордону із РФ на суходолі 1974 км, з них 409 км Донецької і Луганської областей Україна тимчасово не контролює.

Міністр також нагородив прикордонників Луганського прикордонного загону. Військовослужбовці отримали орден «Данила Галицького», медаль «За військову службу Україні», медаллю «Захиснику Вітчизни», а також грамоти від Верховної Ради та нагрудні знаки. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх прикордонників Луганського загону, які загинули під час несення служби. Лише з 2014 року 14 військовослужбовців цього загону загинуло, 95 – отримали поранення.

Інтервенція РосіїЕкономікаПолітикаРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.