Депутат Європарламенту заявив, що Україна має право вимагати компенсацій, якщо РФ припинить транзит газу

Депутат Європарламенту заявив, що Україна має право вимагати компенсацій, якщо РФ припинить транзит газу

Фото Reuters

Україна має законне право вимагати компенсацій або гарантій від партнерів на Заході, якщо Росія припинить транзит газу через її територію.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” заявив член делегації Європарламенту в Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна і колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

“Україна має законне право вимагати якихось компенсацій або гарантій від партнерів на Заході, які гарантували, що транзит залишиться, і насправді справи не йдуть у цьому напрямку. Наскільки я розумію, український уряд пропонує західній спільноті якісь можливості використовувати транзитні трубопроводи з користю. Я сподіваюся, що в ЄС будуть хороші спроби серйозно вивчити ці пропозиції”, – сказав Кубілюс.

Він зазначив, що в середині листопада в Європарламенті організують спеціальні онлайн-обговорення всіх цих питань.

“Це можливість для України порушити питання не лише про енергетичну безпеку, а й про безпеку загалом. Гарантії безпеки приходять зі значно швидшою інтеграцією в ЄС і НАТО. Україна має законне право звертатися до західної спільноти в такій ситуації, коли, на жаль, безпека України через газопровід “Північний потік – 2″ зазнає дуже негативного впливу”, – наголосив Кубілюс.

Депутат зазначив, що ЄС непокоїть ситуація на газовому ринку, зокрема, по Україні і “Північному потоку – 2”.

“Також ми бачимо, що Молдова бореться. На європейському ринку ситуація непроста. І ми також бачимо, що Кремль справді використовує цю ситуацію для шантажу. Ми вважаємо, що вони самі маніпулюють цією ситуацією”, – розповів він.

Він додав, що ініціював спеціального листа до Єврокомісії з проханням розпочати розслідування спроб “Газпрому” маніпулювати ситуацією на ринку.

Як повідомлялося, російський газовий монополіст “Газпром” 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Газопровід побудований з РФ до Німеччини в обхід України по дну Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є “Газпром”. Наразі газопровід очікує сертифікації з боку німецького регулятора.

Проти цього проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії і США. Уряди цих країн, а також впливова група депутатів Європейського парламенту вважають, що Москва вже сьогодні використовує газопровід «Північний потік-2» як гібридну енергетичну зброю проти України та всієї євроспільноти.

ЄСПолітикаРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.