Нафтопровід Дружба відновив роботу — джерела NV

22 квітня, 13:24

Нафтопровід Дружба відновив роботу — джерела NV

Ремонтні роботи на українській ділянці нафтопроводу Дружба офіційно завершені 21 квітня (Фото: REUTERS/Bernadett Szabo)

Автор: Дмитро Бобрицький

Україна розпочала приймати російську нафту для транзиту через нафтопровід Дружба в Словаччину та Угорщину. Про це NV розповіли джерела в нафтогазовому секторі.

Раніше сьогодні віцепрем’єр-міністр і міністр економіки Словаччини Деніса Сакова повідомила у Facebook, з посиланням на дані АТ Укртранснафта про початок заповнення української ділянки нафтопроводу Дружба 22 квітня. «Сьогодні вранці почалося опресовування [перевірка трубопроводу] і заповнення нафтопроводу Дружба з українського боку з боку Білорусі», — написала вона.

Реклама

Нагадаємо, угорська компанія MOL Plc. на офіційному сайті повідомила, що АТ «Укртранснафта» завершила ремонтні роботи на українській ділянці нафтопроводу «Дружба» і припинила дію форс-мажорних обставин, які тривали з 27 січня 2026 року.

З 18:00 21 квітня компанія також заявила про готовність відновити транзит сирої нафти до Угорщини та Словаччини.

Також відомо, що Володимир Зеленський 21 квітня заявив, що Україна очікує узгодження пакета допомоги від Євросоюзу (90 мільярдів євро) у зв’язку з відновленням роботи нафтопроводу Дружба.

Президент також підкреслив, що Україна виконала ремонт пошкодженої ділянки трубопроводу, і він готовий відновити роботу.

Днем раніше Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії Тиса, яка перемогла на парламентських виборах, закликав Зеленського відновити постачання російської нафти через трубопровід Дружба. За його словами, якщо трубопровід придатний до транспортування, його слід запустити, як було обіцяно, і забезпечити наявність нафти для прокачування.

Відомо, що 27 січня 2026 року ворожий Шахед вразив нафтоперекачувальну станцію в українському місті Броди. Це зупинило постачання російської нафти до Словаччини та Угорщини через Україну.

Ремонт і загальний простій трубопроводу тривав 85 днів.

Угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном під час виборчої кампанії до парламенту звинуватив українську сторону в затягуванні ремонтних робіт.

18 лютого 2026 року Угорщина оголосила про припинення постачань дизельного палива в Україну. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив: «Ми припиняємо постачання дизельного пального в Україну, і вони не триватимуть, поки нафта не почне знову надходити нафтопроводом „Дружба“».

Реклама:

Теги:   Укртранснафта Дружба Угорщина

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.