«Енергетичний терор». Шмигаль підтвердив знищення Росією 80% теплової генерації – Україна просить запчастини

5 квітня, 15:21 Поділитися:

«Енергетичний терор». Шмигаль підтвердив знищення Росією 80% теплової генерації - Україна просить запчастини

Унаслідок масованих ракетних атак РФ в Україні за останні кілька тижнів знищено 80% теплової генерації.

Про це повідомив в інтерв’ю ERR прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «На жаль, Росія продовжує енергетичний терор — лише за останні тижні росіяни знищили понад шести гігават потужностей нашої енергомережі. Це і гідроенергетика, і вугільна енергетика. Вони продовжують бити ракетами по нашими енергетичним об’єктам, знищують трансформатори, генератори. На жаль, протягом останніх тижнів Росія знищила 80 відсотків теплоелектроцентралі», — наголосив Шмигаль.

Відео дня

Читайте також:

«Енергетичний терор». Шмигаль підтвердив знищення Росією 80% теплової генерації - Україна просить запчастини

«Точність вражає». У ДТЕК розповіли про катастрофічні наслідки обстрілів для двох ТЕС 22 березня та вартість відновлення

Він також зазначив, що Україні потрібні запчастини. «Ми знаємо, що у вас є старе обладнання радянського типу. Нам би дуже допомогло, якби ми мали запчастини — щоб відновлювати постраждалі блоки електростанцій і повертати в дію частину енергетичних потужностей. Ми працюємо і з іншими партнерами, створюємо децентралізовану систему постачання енергії населенню — сьогодні у нас перебої з постачанням електроенергії і людям, і промисловості. На жаль, це так. Росія продовжує свій терор… Це жахливо — вони щоночі намагаються знищити цивільну інфраструктуру, вбивають дітей, вбивають цивільних, знищують житлові будинки. Це і справді країна-терорист», — заявив прем’єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що в березні 2024 року через російські ракетні удари ДніпроГЕС втратив обидві електростанції. Гребля витримала, а обладнання зруйноване, відновлення ДніпроГЕС може зайняти роки.

У Харкові зруйнована ТЕЦ-5, відновити її – все одно що будувати нову, це теж завдання на кілька років.

Зміївська ТЕС (входить до Центренерго) зруйнована, вона також розташована в Харківській області.

Група ДТЕК (бенефіціар — Рінат Ахметов) заявила, що втратила 50% генерації. «Нинішній стан об’єктів для відновлення гірший, ніж був торік», — заявив гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко.

Пошкоджено всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС.

Читайте також:

Пошкоджено газосховище на заході України.

Після атаки 22 березня в шести областях України було запроваджено аварійні вимкнення електрики (Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській та Сумській), окремо у фактичний блекаут потрапили Харків та Одеса (станом на кінець дня 30 березня аварійні вимкнення залишилися лише в Харківській області, — ред.).

Україна почала рекордний імпорт електроенергії.

Втрати енергосистеми настільки великі, що невідомо, чи встигне Україна відновити генерацію до нового опалювального сезону, втрати не менше 10%.

1 квітня 2024 року виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук заявив про те, що Росія вивела з ладу 80% потужностей генерації ДТЕК Ахметова.

Редактор: Олена Коваленко

Теги:   Енергетика Електростанція Росія Енергомережа Ракетний удар Денис Шмигаль Тероризм

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.