Готуємося до зими з травня. Кабмін визначив, скільки газу має накопичити Україна до жовтня

23 травня, 13:45 Поділитися:

Готуємося до зими з травня. Кабмін визначив, скільки газу має накопичити Україна до жовтня

Україна до початку опалювального сезону має накопичити у ПСГ понад 14 млрд газу.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Антикризового енергетичного штабу.

«Визначили, що на початок осінньо-зимового періоду запас газу в сховищах має складати понад 14 млрд кубічних метрів. Наша стратегічна мета — мінімізувати імпорт газу в Україну за рахунок збільшення власного газовидобутку», — заявив прем’єр.

Відео дня

Крім того, штаб обговорив і ситуацію в електроенергетиці.

«Дано доручення збільшити можливості експорту-імпорту електроенергії з ЄС. З усіма присутніми енергетичними підприємствами погодили план відновлення до початку опалювального сезону 1710 МВт генеруючих потужностей», — додав Шмигаль.

У свою чергу, в Міненерго повідомили, що запаси газу зараз становлять понад 9,3 мільярда кубометрів.

Раніше голова НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов повідомляв, що в базовому сценарії помірно холодної зими — такої, яка була впродовж останніх років — за наявності 18−18,5 млрд кубометрів Україна зможе обійтися без імпорту газу.

На 15 жовтня в Нафтогазі планують накопичити в ПСГ щонайменше 15 млрд кубометрів газу.

Редактор: Олександр Іванов

Теги:   Газ Опалювальний сезон ПСГ Запаси газу Денис Шмигаль

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.