Боргове рабство. Сумарні борги українців за мікрокредитами торік скоротилися на 5 млрд
24 березня, 14:33 Поділитися:

За 2022 рік сума боргів за мікрокредитами зменшилася на 5 млрд грн — з 13,1 млрд грн на початок минулого року до 8,05 млрд грн на початок 2023.
Як повідомляє Опендатабот, більш ніж половина від загальної суми, на яку зменшився борг українців перед МФО, припадає на друге півріччя — 3,4 млрд грн або ж 67%.
Читайте також:

«Це фінансове вбивство, або рабство». Нацбанк готує революцію на ринку мікрокредитування — Пишний
Загальна сума нових виданих мікрокредитів знизилась майже утричі, з 65,1 млрд грн у 2021 році до 23,9 млрд грн, але кількість нових договорів зростає.
Відео дня

Інфографіка: Опендатабот
У той самий час середня сума кредиту за 2022 рік майже не змінилась та становила 4439 грн. Це лише на 3% менше, аніж у 2021 році.
Загалом торік було укладено 5,3 млн кредитних договорів. В середньому за місяць українці брали майже пів мільйона мікропозик. Для порівняння, у 2021 в середньому укладалося 1,1 млн договорів на місяць.

Інфографіка: Опендатабот
Попри те, що загальна заборгованість зменшується, кількість мікропозик знову почала рости на кінець року, у 4 кварталі. Тоді було зафіксовано на 30% більше нових договорів та удвічі більша сума виданих коштів порівняно з 3 кварталом. Зросла й середня сума кредиту — з 3,5 тисячі грн до 4,1 тисячі грн.
Редактор: Марія Ївженко
Теги: Кредити Кредит Мікрокредит
Читати далі
Источник