Warning: getimagesize(https://www.investua.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/df07b87e123234418c861cc5a881d39e.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

«Стурбовані загрозою цілісності колекції». МКІП ініціювало обговорення збереження цілісності фільмофонду Довженко-центру

«Стурбовані загрозою цілісності колекції». МКІП ініціювало обговорення збереження цілісності фільмофонду Довженко-центру

Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що не було поінформоване про рішення Держкіно щодо реорганізації Довженко-центру. Після розголосу у Мережі МКІП вирішив ініціювати обговорення збереження цілісності фільмофонду.

У пресслужбі міністерства заявили, що через те, що з кінця 2021 року Держкіно не підпорядковується МКІП, реорганізація є прерогативою Держкіно та уряду. «У своїй заяві Держкіно аргументувало необхідність реорганізації Довженко-центру збитковістю та неефективністю інституції, котра підтримує свою діяльність за рахунок державної дотації», — йдеться у повідомленні.

Відео дня

При цьому в МКІП підкреслили, що питання реорганізації включає також визначення подальшої долі фондового зібрання Довженко-центру. «Довженко-центр був створений Указом Президента України від 10.09.1994 № 511/94 в системі Міністерства культури України. Пунктом 4 цього Указу встановлено, що „всі фільми та фільмові матеріали кіностудій України, створені за рахунок бюджетних коштів, є загальнодержавною власністю України — національною культурною спадщиною“. Відповідно, рішення про передачу колекції Держкіно, як керівний орган, мало погодити з МКІП. До сьогодні відповідного запиту до МКІП не надходило», — заявили у відомстві.

Читайте також:

«Стурбовані загрозою цілісності колекції». МКІП ініціювало обговорення збереження цілісності фільмофонду Довженко-центру

«Кортіло якнайшвидше знищити». Екскерівник Довженко-центру відреагував на наказ Держкіно про реорганізацію

Оскільки колекція має цінність як цілісне зібрання, МКІП ініціює обговорення рішення про реорганізацію з Кабінетом Міністрів та Держкіно. «Збереженість та цілісність колекції, що є частиною національної культурної спадщини, не має в жодному разі бути під загрозою. Ми стурбовані загрозою цілісності колекції Довженко-центру. Запиту на погодження щодо передачі колекції іншій юридичній особі станом на сьогодні ми не отримували. Наші фахівці обговорили ситуацію з ДП Національний центр Олександра Довженка, а сьогодні ми ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо можливих варіантів вирішення питання. Наразі бачимо щонайменше два варіанти можливих рішень», — повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, 17 серпня Довженко-центр повідомив про те, що 5 серпня 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію державного підприємства Національний центр Олександра Довженка. У Центрі вважають, що це де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву.

Коментуючи наказ, Держкіно заявило, що ним не передбачено ліквідації Довженко-центру, а обговорення реорганізації почалось ще коли інституція перебувала у сфері управління МКІП. «При реорганізації Центру Олександра Довженка буде утворено три самостійних (окремих) юридичних особи», — додали в Держкіно.

Читайте також: «Банальне жлобське рейдерство». Реакція українців на наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-центру Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.