Warning: getimagesize(https://www.investua.com.ua/wp-content/uploads/2022/03/fe2ee90257b6028f4c91f148b4f5f76e.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

ЧАЕС повністю знеструмлена. Окупанти створили загрозу викиду радіоактивних речовин із сховища ядерних відходів

ЧАЕС повністю знеструмлена. Окупанти створили загрозу викиду радіоактивних речовин із сховища ядерних відходів

Чорнобильська АЕС повністю знеструмлена діями російських окупантів, бойові дії не дають змоги провести ремонтні роботи.

Про це у Facebook повідомляє НЕК Укренерго.

«В результаті ворожих дій російських окупантів повністю знеструмлена Чорнобильська АЕС! Бойові дії тривають, що наразі унеможливлює ремонтні роботи та відновлення енергоживлення», — сказано в повідомленні.

У свою чергу НАЕК Енергоатом в офіційному Telegram-каналі уточнює, що знеструмлення всіх ядерних об’єктів зони відчуження пов’язане з пошкодженням ЛЕП 750 кВ ЧАЕС — ПС Київська, що також спричинило знеструмлення міста Славутич.

«У СВЯП-1 знаходиться близько 20 тис. відпрацьованих паливних збірок. Вони потребують постійного охолодження, яке можливе лише за наявності електропостачання. Якщо його не буде, то насоси не виконуватимуть охолодження. Як наслідок — зросте температура в басейнах витримки, виникне паріння і вихід радіоактивних речовин у довкілля. Вітром радіоактивну хмару може бути перенесено до інших регіонів України, Білорусі, Росії, Європи», — сказано у повідомленні.

У НАЕК також зазначають, що через знеструмлення не буде працювати вентиляція на об’єкті, і весь персонал, що там знаходиться, отримає небезпечну дозу випромінювання.

«Також не працює система пожежогасіння. Це величезний ризик у разі пожежі, яка може статися внаслідок потрапляння снаряду. Наразі тривають бойові дії, що унеможливлює проведення ремонтних робіт та відновлення енергоживлення», — заявили в Енергоатомі.

Як повідомлялося, військові РФ захопили територію зони відчуження ЧАЕС.

Раніше МАГАТЕ констатувало припинення дистанційної передачі даних із встановлених на Чорнобильській АЕС систем контролю над дотриманням гарантій.

«Наразі ніхто не розуміє, що відбувається в Чорнобилі і що загрожує регіону. Вкрай небезпечна ситуація», — зазначили у МАГАТЕ.

Редактор: Олександр Іванов
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.