Warning: getimagesize(https://www.investua.com.ua/wp-content/uploads/2021/12/dad287ac7134e57a243a3f0f5532aff0.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Швейцарія продовжила заморожування активів Януковича та його оточення до 2023 року

Швейцарія продовжила заморожування активів Януковича та його оточення до 2023 року

Федеральна рада Швейцарії продовжила заморожування активів екс-президента України Віктора Януковича та його оточення до лютого 2023 року.

У пресслужбі уряду Швейцарії уточнили, у лютому 2014 року у зв’язку з тодішньою ситуацією в Україні Федеральна рада Швейцарії заморозила активи Януковича та його оточення на суму близько 70 мільйонів швейцарських франків. (понад 69 млн доларів).

Читайте також: 2010-й для України. Рік, коли до влади прийшов Віктор Янукович

З того часу в Україні триває кримінальне розслідування щодо відповідних осіб. У зв’язку з цими кримінальними провадженнями Україна подала до Швейцарії кілька запитів щодо взаємної правової допомоги. В результаті Швейцарія змогла передати Україні багато доказів.

24 січня 2019 року Віктора Януковича засудили до 13 років позбавлення волі за державну зраду та допомогу у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. 2 жовтня 2020 року Київський апеляційний суд залишив вирок у силі.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк 6 грудня написав у Facebook, що експрезидент відкликав своїх адвокатів від участі у процесі у Верховному Суді «через неможливість забезпечення його права на захист». Суд відмовив у відведенні захисту.

Читайте також:

Швейцарія продовжила заморожування активів Януковича та його оточення до 2023 року

Три сценарії. Що могло чекати на Україну, якби Янукович придушив протести і утримав владу

За словами Сердюка, адвокати мали намір організувати участь Януковича у судових засіданнях, але Верховний Суд «пропонував задіяти процедуру з використанням не передбачених законом власних технічних засобів».

На початку жовтня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Януковича у справі про заволодіння резиденцією Межигір’я. 5 листопада ДБР повідомило президенту-втікачу про нову підозру як керівнику злочинного угруповання.

У травні 2020 року Януковича заочно заарештували у справі про узурпацію влади. 25 березня 2021 року Київський апеляційний суд залишив у силі це рішення.

У квітні Верховний Суд відмовив у обов’язковій екстрадиції експрезидента у справі про держзраду. Там пояснили, що суд не має можливості забезпечити явку Януковича, тому що він знаходиться не на території України.

Редактор: Євгеній Василенко
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.