Україну визнано членом Програми розширених можливостей НАТО

Україну визнано членом Програми розширених можливостей НАТО

Фото: president.gov.ua ( Заходи за участі Президента України та Генерального секретаря НАТО, Київ, 31 жовтня 2019 року )

Північноатлантичний Альянс визнав Україну членом Програми розширених можливостей НАТО.

«Це рішення є визнанням суттєвого внеску України в місії НАТО й свідчить про незмінну відданість Альянсу його партнерству попри пандемію коронавірусу», — зазначила речниця НАТО Оана Лунґеску, передає Hromadske з посиланням на пресслужбу НАТО.

У НАТО зазначають, що новий статус України допоможе їй отримати доступ до нових програм налагодження сумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу, а також обміну інформацією. Водночас там застерігають, що приєднання України до EOP не впливає на рішення Альянсу щодо членства нашої країни в ньому.

«Союзники НАТО продовжують заохочувати й підтримувати Україну в намаганні здійснити реформи, зокрема у сфері безпеки й оборони, з урахуванням демократичного контролю з боку громадян, а також у сфері боротьби з корупцією», — зазначається в повідомленні.

Рішення вже встиг прокоментувати міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Я щиро вдячний нашим партнерам в Альянсі, завдяки яким це рішення стало можливим. Україна нарешті отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Ми робимо одні одних сильнішими разом!» — написав він у Twitter.

Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner — EOP) НАТО запустив у 2014 році. Її мета — посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць із силами НАТО.

Учасники EOP отримують низку переваг у співпраці з НАТО: регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.

Статус EOP, окрім України, мають лише п’ять країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей 15 січня 2020 року.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.