Український евакуаційний літак наразі не отримав безпечного коридору в аеропорт Кабула

Український евакуаційний літак наразі не отримав безпечного коридору в аеропорт Кабула

Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Український військово-транспортний літак, який вирушив до Афганістану для евакуації громадян України та іноземців, ще не отримав безпечного коридору для доступу в аеропорт Кабула.

Як передає Укрінформ, про це у Facebook повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

“Сьогодні, 18 серпня, з військового сектору аеропорту “Бориспіль” до Кабула (Афганістан) з місією евакуації громадян України та іноземців вилетів військово-транспорт літак Іл-76МД 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних сил Збройних сил України.

На даний час немає безпечного коридору для доступу в аеропорт Кабула, де ситуація залишається частково неконтрольованою”, – ідеться в повідомленні.

“Крім того, ще не отриманий дозвіл на зліт та безпечний вихід літака з території Афганістану. Тож наразі літак Іл-76МД знаходиться в аеропорту Маскат (Султанат Оман), де чекає вирішення даних питань та дозволу на евакуацію”, – зауважили у Генштабі.

Як повідомлялось, у Міністерстві закордонних справ України 18 серпня заявили, що евакуація українських громадян з Афганістану розпочнеться, як тільки будуть вирішені необхідні завдання щодо цього питання, і сподіваються, що це відбудеться вже найближчим часом.

За словами речника МЗС Олега Ніколенка, загалом понад 150 українців, членів їхніх родин та інших іноземців повідомили про бажання бути евакуйованими із Афганістану.

«МЗС разом із причетними відомствами працює над створенням умов для їхньої безпечної евакуації. Відпрацьовуємо два плани: вивезення громадян на літаку, який вже знаходиться в аеропорту Кабула, та евакуація літаком Міністерства оборони України, який відлетів сьогодні з Києва», – зазначив Ніколенко.

 

СвітСитуаціяТероризмТранспорт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.