Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/ddeb6da5c1f34a43e1d6aa701ecabc48.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Україна передала Ірану зауваження і пропозиції до проєкту технічного звіту катастрофи літака МАУ

Україна передала Ірану зауваження і пропозиції до проєкту технічного звіту катастрофи літака МАУ

Фото: Reuters

Україна передала Ірану зауваження і пропозиції до проєкту фінального технічного звіту щодо катастрофи літака компанії “Міжнародні авіалінії України” над Тегераном, яка сталася рік тому.

Як передає Укрінформ, про це у Facebook повідомив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

“Україна сьогодні передала Ірану зауваження і пропозиції до проєкту фінального технічного звіту щодо катастрофи українського літака, яка сталася восьмого січня 2020 року в небі над Тегераном… Ми сподіваємось, що іранська сторона в повному обсязі врахує зауваження України та відповідним чином доопрацює текст фінального звіту технічного розслідування”, – зазначив посадовець.

Єнін додав, що зважаючи на вимоги Додатку 13 Чиказької конвенції ці зауваження наразі є конфіденційними.

Він також підкреслив, що Україна повною мірою виконала свої зобов’язання за міжнародним правом.

“Ми разом з партнерами координуватимемо всі подальші кроки задля досягнення справедливості”, – наголосив заступник глави МЗС України.

Як відомо, 8 січня 2020 року в Ірані було збито літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран – Київ. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Всі 176 людей загинули, серед них 11 українців.

Іранська влада 11 січня, після кількох днів заперечень, визнала, що український літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 5 січня 2021 року повідомив, що Україна отримала від Ірану проєкт технічного звіту за обставинами катастрофи літака і має до кінця лютого підготувати свої зауваження.

20 лютого в Ірані заявили про завершення розслідування у справі про катастрофу українського літака над Тегераном.

СвітСитуація
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.