У США відбуваються масові заворушення у найбільших містах

У США відбуваються масові заворушення у найбільших містах

Фото Reuters

Викликані вбивством афроамериканця в Міннесоті протести переросли в масові заворушення в найбільших містах США. В результаті зіткнень є постраждалі.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Assiciated Press.

Повідомляється, що акції протесту через убивство Джорджа Флойда в Міннесоті прокотилися десятками великих міста. Зокрема, губернатор Джорджії оголосив надзвичайний стан і ввів Національну гвардію США в Атланту.

Після декількох годин мирної акції в центрі Атланти частина демонстрантів раптово вдалися до радикальних дій, розбивши кілька поліцейських авто. Вони також розфарбували емблему в штаб-квартирі телеканалу CNN і закидали офіцерів пляшками.

У самому Міннеаполісі, де поліцейські вбили Флойда, після спалення поліцейської дільниці з настанням темряви тисячі людей вийшли на акцію, проігнорувавши комендантську годину. У південній частині міста було підпалено кілька машин, а також розгромлено магазини. Незабаром після цього до міста зайшов важкий контингент Національної гвардії і поліції.

У Фініксі, Денвері, Лас-Вегасі, Лос-Анджелесі і в околицях цих міст пройшли мирні акції з тисячами демонстрантів, які несли таблички “Він говорив, що не може дихати”, “Правосуддя для Джорджа”, а також скандували “немає справедливості, немає миру”.

У Вашингтоні демонстранти зібралися біля Білого дому і намагалися прорватися до президентської резиденції. Спочатку мирна демонстрація в Нью-Йорку з настанням ночі перетворилася на хаос, коду учасники акції вступили в протистояння з поліцією, розбивали і палили автомобілі.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.