У Канаді пропонують визнати вересень місяцем української спадщини на національному рівні

У Канаді пропонують визнати вересень місяцем української спадщини на національному рівні

ФОТО HVYLYA.NET

До парламенту Канади внесено законопроєкт, яким пропонується щорічно у вересні на національному рівні відзначати місяць української спадщини.

Як повідомляє Укрінформ, законопроєкт вніс депутат від Ліберальної партії Іван Бейкер.

У законопроєкті вказується, що Канада вже визнала Голодомор актом геноциду українського народу, першою серед Західних держав визнала незалежність України та “протистоїть російському вторгненню до України й продовжує підтримувати Україну у її боротьбі за власний суверенітет й територіальну цілісність”.

Законопроєкт також згадує, що понад 1,3 млн канадців мають українське походження. “Парламент прагне відзначити надихаючу роль, яку українські канадці відіграли й продовжують відігравати у Канаді, а також навчити канадців про цю роль, вшанувавши її”, – стверджується у документі.

Для набуття чинності законопроєкт має отримати схвалення як нижньої, так і верхньої палати парламенту, на що знадобиться тривалий час.

Перші відомі емігранти з України Іван Пилипів та Василь Єленяк прибули до Канади 7 вересня 1891 року. У кількох канадських провінціях ця дата щорічно відзначається як День української спадщини, але на федеральному рівні її досі офіційно не визнано.

СвітСуспільство
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.