У Держдепі США стурбовані рішенням РФ блокувати низку районів Чорного моря

У Держдепі США стурбовані рішенням РФ блокувати низку районів Чорного моря

Фото Reuters

США “глибоко стурбовані” наміром Росії на півроку закрити частину акваторії Чорного моря для іноземних військових кораблів та інших суден.

Про це йдеться в заяві пресслужби Держдепартаменту, передає Еспресо.

“Росія неодноразово робила агресивні дії проти українських судів і перешкоджала доступу до українських портів в Азовському морі, впливаючи на міжнародну торгівлю України. Це є ще один приклад неспровокованої ескалації триваючої кампанії Москви з метою підірвати і дестабілізувати ситуацію в Україні”, — заявили в Держдепартаменті.

У відомстві підкреслили, що “такий розвиток подій викликає особливу тривогу на тлі достовірних повідомлень про нарощування російських військ в окупованому Криму і навколо кордонів з Україною”.

“США підтверджують свою непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. США не визнають і ніколи не визнають анексію Криму Росією”, — підкреслюється в заяві.

У Держдепартаменті також закликали РФ “припинити переслідування судів у регіоні і повернути назад нарощування сил уздовж кордону з Україною і в окупованому Криму”.

ПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.