У Білорусі опозиційного блогера Протасевича визнали політв’язнем

У Білорусі опозиційного блогера Протасевича визнали політв'язнем

Фото Reuters

Блогера і колишнього керівника найбільших білоруських опозиційних каналів у Telegram Nexta і Nexta Live Романа Протасевича визнали політичним в’язнем.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на спільну заяву білоруських правозахисних організацій, опублікованих на сайті правозахисного центру «Весна».

«…Ми вважаємо переслідування Романа Протасевича політично мотивованим, пов’язаним з мирною реалізацією вираження думки, а його самого політичним в’язнем відповідно до п. 3.1 (а) Путівника з визначення поняття “політичний в’язень”, і вимагаємо від влади Білорусі: негайного звільнення Романа Протасевича і припинення кримінального переслідування стосовно нього, звільнення всіх свавільно затриманих у результаті насильницької посадки авіарейсу Афіни-Вільнюс у національному аеропорту м. Мінськ громадян Росії і Білорусі, звільнення всіх політичних в’язнів і припинення політичних репресій у країні», – йдеться у повідомленні.

Правозахисники наголошують, що публічна діяльність Протасевича є нічим іншим, як мирною реалізацією свобод, гарантованих як Конституцією Білорусі, так і міжнародними нормами права в галузі прав людини – свободи пошуку і поширення інформації, вираження власної думки тощо.

Згідно з міжнародними стандартами свободи вираження думки, ніхто не може зазнавати будь-якого роду обмежень, позбавлення прав або санкцій через власні думки або переконання.

Відзначається, що Протасевич обвинувачується владою Білорусі в скоєнні злочинів за ч. 1 ст. 293 КК (організація масових заворушень), ч. 1 ст. 342 КК (організація або активна участь у групових діях, які грубо порушують громадський порядок) і ч. 3 ст. 130 КК (розпалювання національної ворожнечі).

Заяву підписали правозахисний центр “Весна”, Білоруський ПЕН-центр, РГО “Правова ініціатива”, Центр правової трансформації Lawtrend, Білоруська асоціація журналістів, Консультаційний центр з актуальних міжнародних практик і їх імплементації в праві “Хьюман Константа”, Просте товариство “Ініціатива FORB” і Білоруський документаційний центр.

Світ
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.