ВР закликають посилити штрафи за знищення пам’яток культури

ВР закликають посилити штрафи за знищення пам'яток культури

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, “День”

Міністерство культури та інформаційної політики за підтримки ОДА, мерів історичних міст та національних заповідників закликають Верховну Раду невідкладно розглянути законопроекти про протидію хаотичній забудові. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко також закликав КМДА підтримати МКІП у протидії хаотичній забудові.

Про це повідомляє пресслужба МКІП.

«Недосконалість законодавства у сфері охорони культурної спадщини призводить до руйнування та знищення унікальних історичних місць та пам’яток культури. Наразі в Україні склалася така ситуація, що деякі забудовники зважають лише на власну вигоду, нехтуючи статусом будівлі та місцем її розміщення. І чим вигідніший квадратний метр у районі – тим жадібнішими вони стають. Так і руйнуються історичні об’єкти, псується архітектурний ансамбль міста чи регіону. Зменшити кількість таких порушень можна шляхом законодавчих змін», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Серед підписантів, що підтримують відповідні законопроекти, на жаль, відсутнє прізвище голови історичного міста, яке чи не найбільше цього потребує. Йдеться про Київ. Виникає дисонанс, адже саме Київський міський голова Віталій Кличко в інтерв’ю для Української Правди скаржиться, що у столиці знаходиться понад 3,5 тисячі об’єктів культурної спадщини, близько 10% з яких перебувають у критичному стані та потребують заходів для збереження.

Запропоновані зміни до законодавства унеможливлюють хаотичну забудову та корупцію. Але прозора, структурована система захисту культурної спадщини може викликати несприйняття з боку тих, хто зазвичай вирішує питання в обхід законних інтересів держави і суспільства.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.