Вибори на Донбасі відбудуться лише після відновлення контролю України над кордоном, – США

Вибори на Донбасі відбудуться лише після відновлення контролю України над кордоном, - США

Фото: REUTERS

Вибори на Донбасі можуть бути проведені тільки за умови повного припинення вогню, відведення російських військ і відновлення українського контролю над кордоном.

Про це заявив заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент на онлайн-дискусії у “Фонді Маршала”, передає Інтерфакс-Україна.

“Головне перед тим, як навіть почати говорити про умови для проведення місцевих виборів, необхідно гарантувати безпеку. Україна має отримати контроль над її міжнародним кордоном. Я думаю, президент (України – ІФ) Зеленський та його команда чітко визначила свою позицію. Вони чітко висловили свої наміри досягти мирного розв’язання конфлікту. Тож це залежить від того, чи мають бажання (президент Росії – ІФ) Путін та його команда припинити війну та припинити вбивати громадян іншої країни та території цієї країни”, – наголосив Джордж Кент.

Він зазначив, що головним інструментом вирішення конфлікту на Донбасі залишаються Мінські угоди. Їх виконання всіма сторонами є єдиним способом припинення війни. Водночас Росія з першого дня порушувала і продовжує порушувати Мінські угоди, наголосив Кент.

“Це війна, яку розв’язала Росія. І Росія може її припинити. Російські сили продовжують убивати українців на українській території… Вони порушували Мінські домовленості з моменту підписання. Це війна, в якій продовжують гинути люди. Українці гинуть на своїй власній території. І саме Росія повинна виконати зобов’язання, яка вона на себе взяла”, – заявив він.

Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що сподівається, що в жовтні 2020 року місцеві вибори відбудуться на всій території України, зокрема й у тимчасово окупованих окремих районах Донецької та Луганської областей.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.