Туреччину внесли до “червоного” списку МОЗ

Туреччину внесли до "червоного" списку МОЗ

Фото з архіву “Дня”

Одну з найпопулярніших серед українських туристів країн – Туреччину – внесли до “червоного” списку українського МОЗ. Вперше з початку пандемії статистика захворюваності в курортній країні перевищила українські показники.

З 18 грудня українці та іноземці, які прибувають в Україну з цієї держави, мають завантажувати в аеропорту додаток “Дій вдома”, щоб провести наступні два тижні на самоізоляції або здати ПЛР-тест на COVID-19 протягом 24 годин після прильоту.

У “червоному списку” за останні два тижні додалося 11 країн. Серед них уперше виявилася Туреччина, в якій у листопаді змінили підхід до підрахунку хворих на COVID-19.

“Зелена” країна “червона” – це показник кількості активних випадків коронавірусу на 100 тисяч населення за останні два тижні. Станом на 18 грудня, в Україні цей показник склав 410,9.

У Туреччині цей показник склав 499,2, хоча ще 4 грудня він дорівнював 107,4.

У “червоному” списку на перших місцях з показниками захворюваності вище 1000 – Сербія, Хорватія, Грузія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Сан-Марино і Словенія.

В “зеленій” зоні для українців залишаються більшість туристичних країн, куди можна вирушити на відпочинок найближчим часом.

Наприклад, Єгипет (6), Танзанія (0), Домініканська республіка (104,5), Мальдіви (70,4), ОАЕ (176), Бразилія (278,2), Мексика (112,1), Оман (55,4). Також деякі туристичні компанії пропонують вирушити на відпочинок в пострадянські Узбекистан (6,7) і Казахстан (67,2), які відкриті для українських мандрівників.

Перші пасажири, які приземлилися в Україні після повернення з Туреччини 18 грудня, вже були змушені завантажувати додаток “Дій вдома”, через який держава контролює дотримання самоізоляції.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.