Туреччина засуджує Францію через карикатуру на Ердогана

Туреччина засуджує Францію через карикатуру на Ердогана

Фото Reuters

Туреччина засудила публікацію карикатури на президента Реджепа Ердогана у французькому сатиричному тижневику Charlie Hebdo, назвавши її спробою «поширити культурний расизм і ненависть».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Тижневик вийшов 28 жовтня з карикатурою на обкладинці. На ній напіводягнений Ердоган сидить у кріслі з банкою напою в руці, а іншою рукою піднімає поділ жінці в ісламському вбранні і вигукує: «Ох, Пророк!» Підпис до карикатурі є таким: «Ердоган у приватному житті дуже грайливий».

Речник президента Туреччини Фахреттін Алтун назвав карикатури «плодами антимусульманської програми» президента Франції Емманюеля Макрона. «Расистські, ксенофобські, ісламофобські і антисемітські підбурювання не зможуть спровокувати Туреччину на дії у відповідь», – написав він у твітері.

Публікація в Charlie Hebdo з’явилася на тлі кризи у відносинах між Парижем і Анкарою після вбивства шкільного вчителя Самюеля Паті. 

Президент Франції Емманюель Макрон назвав напад «ісламістським терактом» і заявив, що іслам перебуває в стані кризи. Макрон також закликав до захисту світських цінностей Французької республіки від радикального ісламу. «Ми не станемо відмовлятися від карикатур і малюнків», – додав він.

Після цього Ердоган звинуватив Макрона в ісламофобії, назвав його «хворим» і звернувся до своїх співгромадян із закликом бойкотувати французькі товари. 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.