Тихановська заявила, що Протасевича тортурами примусили до свідчень

Тихановська заявила, що Протасевича тортурами примусили до свідчень

Фото Reuters

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська наголосила, що інтерв’ю співзасновника білоруського опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича телеканалу ОНТ, в якому він засудив дії опозиції і висловив підтримку режиму Лукашенка, було дане під тиском і тортурами.

Про це вона заявила у Варшаві на спільній з мером польської столиці Рафалом Тшасковським пресконференції, повідомляє Укрінформ.

“Упродовж останніх місяців ми мали декілька таких відеозаписів, на яких люди шкодують про свою участь в акціях протесту. Але ми маємо розуміти, в яких умовах перебувають ці люди: до них застосовуються тортури і насилля. Тому ми не повинні вірити висловлюванням, зокрема Романа Протасевича, оскільки усвідомлюємо, яким чином їх примусили до таких свідчень”,- сказала Тихановська.

За її словами, рішення країн ЄС, які закрили повітряний простір для білоруських літаків і авіакомпанії яких не літають до Білорусі, є зрозумілим, оскільки таким чином вони захищають своїх громадян. Однак, з іншого боку, це ускладнює білорусам виїзд із країни з метою уникнення політичних репресій.

“Тому ми закликаємо білоруську владу відкрити хоча б наземні пункти пропуску, щоб люди могли виїжджати з країни. Ми очікуємо на будь-які ініціативи в цьому контексті”, – заявила лідер опозиції.

Тихановська також висловила думку, що зараз безпосередні переговори опозиції з Лукашенком неможливі, оскільки він “не сяде за стіл переговорів”. Водночас вона висловила сподівання, що у білоруській владі та бізнесі є люди, які розуміють, що з цим режимом “Білорусь не повинна мати нічого спільного”.

Як повідомлялось, 3 червня провладний білоруський держканал ОНТ опублікував інтерв’ю з Протасевичем, в якому блогер «визнає провину» у кримінальній справі щодо організації протестів у Білорусі.

Світ
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.