Столтенберг вважає, що США і Росія мають продовжити дію ядерної угоди

Столтенберг вважає, що США і Росія мають продовжити дію ядерної угоди

Фото Reuters

США і Росія мають продовжити дію Договору з контролю над стратегічним наступальним озброєнням (СНО-1), і переконати Китай приєднатися до нової міжнародної угоди у цій галузі.

Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив під час виступу в рамках віртуального Брюссельського форуму, передає Укрінформ.

“Я вітаю той факт, що Росія і США зараз приступили до переговорів щодо контролю над озброєнням. Я також рішуче підтримую залучення до процесу Китаю, який є глобальною силою і має свою відповідальність, щоб бути частиною глобальної системи контролю над озброєнням… Вважаю, що за умови відсутності угоди, яка б включала Китай, має бути продовжений існуючий договір START, що має дати час для досягнення остаточної угоди не лише між США і Росією, але також з Китаєм”, – сказав керівник Альянсу.

Він наголосив, що світ не має знову повертатися до ситуації, коли буде відсутня будь-яка угода, що регулює кількість ядерної зброї у світі. Особливо небезпечною така ситуація могла би бути після того, як у минулому році внаслідок дій Росії та розгортання нею нових ракет SSC-8, припинив існування договір про ракети малої і середньої дальності (ДРМСД).

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.