Сьогодні у Польщі проходить другий тур президентських виборів

Сьогодні у Польщі проходить другий тур президентських виборів

Фото: Reuters

За посаду президента Республіки Польща борються чинний консервативний президент Анджей Дуда та ліберальний мер Варшави Рафал Тшасковський.

Виборчі дільниці почали роботу о 7:00 ранку і будуть відкритими до 21:00 години. Цьогорічні вибори вперше в історії відбуваються у гібридній формі – це означає, що виборці, котрі висловлять таке бажання, можуть віддати свій голос кореспонденційно (тобто поштою), розповідає Еспресо.TV з посиланням на Польське радіо.

На території Польщі та за кордоном є понад 27 тис. 200 виборчих дільниць. Виборче право має понад 29 млн польських громадян, в тому числі понад 519 тис. громадян Польщі, котрі проживають за кордоном.

Виборці, котрі голосуватимуть у виборчих дільницях, зобов’язані дотримуватися усіх норм санітарної безпеки, введених міністром здоров’я у зв’язку із епідемією коронавірусу. У дільницях виборці повинні дотримуватися безпечної відстані, а також прикривати нижню частину обличчя (ніс і рот) маскою або шаликом. У виборчій дільниці одночасно може перебувати одна людина на чотири квадратні метри площі, з винятком членів виборчої комісії. Поза чергою можуть проголосувати: літні люди (60 років та старші), вагітні жінки та люди з інвалідністю.

Щоби віддати дійсний голос, на виборчому бюлетені слід зазначити “x” біля прізвища вибраного кандидата.

У ІІ тур президентських виборів пройшли два кандидати — чинний президент Анджей Дуда, котрого підтримує владана партія “Право і справедливість”, та мер Варшави Рафал Тшасковський, кандидат від опозиційної “Громадянської коаліції”.

Від півночі з п’ятниці на суботу у Польщі – виборча тиша. Це означає, що заборонено агітувати за кандидатів. За порушення виборчої тиші загрожує штраф.

Відповідно до Конституції, президент Польської Республіки обирається на основі загального, рівного і прямого виборчого права, шляхом таємного голосування на термін п’яти років, і може повторно переобиратися тільки один раз.

Відповідно до закону про президентські вибори, остаточним терміном оголошення результатів другого туру виборів є вівторок, 14 липня, 23:00. Голова Державної виборчої комісії суддя Сильвестер Марціняк висловив надію, що результати другого туру президентських виборів будуть відомі вже в понеділок.

Тим часом голосування у виборах президента Польщі вже завершилося у США. Дев’ять виборчих комісій підраховують голоси, віддані виборцями у кореспонденційному голосуванні.

На території США у президентських виборах зареєструвалося 46 тис. польських громадян. Найбільше виборців, 18,5 тисяч, зареєструвалося у нью-йоркському виборчому окрузі.

На території США діяло дев’ять виборчих комісій – по три у Нью-Йорку та Чикаго, а також по одній у Вашингтоні, Лос-Анджелес, Х’юстон.

У другому турі президентських виборів до виборчих списків у США дописалося на 12 тис. осіб більше, ніж під час першого туру голосування, коли у президентських виборах зареєструвалися 34 тис. польських громадян, котрі проживають на території США.

Згідно з останніми даними опитування громадської думки від IBRiS, нинішній президент Анджей Дуда, що повторно подає свою кандидатуру, та Рафал Тшасковський мають приблизно однакові шанси на перемогу в другому турі.

Як зазначають соціологи, Дуди найбільше підтримують на сході та півдні країни, а Тшасковьского – на заході і півночі.

У першому турі переміг Дуда, набравши 43,5% голосів, тоді як за Тшасковського проголосували 30,5%. Явка склала 64,5%.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.