Росія не виконала рішення суду і не знизила ціну газу для Польщі

Росія не виконала рішення суду і не знизила ціну газу для Польщі

Фото Bloomberg

Російський газовий монополіст ВАТ “Газпром” не виконав рішення Стокгольмського арбітражного суду від 30 березня і не знизив ціну на газ для польської нафтогазової компанії PGNiG.

Про це інформує PGNiG, передає Укрінформ.

“Польська нафтогазова компанія інформує, що Газпром не виконує постанови кінцевого вироку арбітражного суду в Стокгольмі у позові, поданому PGNiG. Вирок, який було оголошено 30 березня 2020 року, змінив цінову формулу, якою визначалася ціна законтрактованого газу в Ямальському договорі. Попри це Газпром не виконує рішення, ухваленого в результаті багаторічного арбітражу, і надалі виставляє рахунки, спираючись на неіснуючу цінову формулу”, – йдеться в заяві польської компанії.

Як повідомили у PGNiG, компанія здійснить усі необхідні кроки з метою реалізації вироку арбітражного суду, зокрема стягнення переплати за поставки газу в Ямальському контракті, що здійснювалися з листопада 2014 року. За оцінками компанії, дії Газпрому, який не виконує вироку арбітражу, “мають ознаки зловживання домінуючою позицією”.

Польська компанія нагадує, що антиконкурентні дії Газпрому в останні роки були предметом провадження, здійснюваного Єврокомісією, в якому PGNiG вказувала, зокрема, на монополістську цінову практику Газпрому.

“PGNiG розглядає можливість інформування Єврокомісії про практику Газпрому, пов’язану з невиконанням постанов арбітражного вироку”, – наголошує компанія.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.