Причиною нового спалаху в Пекіні став європейський штам коронавірусу, — науковці

Причиною нового спалаху в Пекіні став європейський штам коронавірусу, — науковці

Фото: Reuters

Китайські науковці розшифрували геном коронавірусу, який нещодавно поширився у Пекіні. Вони виявили, що причиною нового спалаху став європейський штам.

Про це повідомляє Reuters, передає hromadske.

Зразки коронавірусу, які досліджували, взяли у двох людей та з навколишнього середовища 11 червня. Згідно з дослідженням геному, вірус походить з Європи, але він відрізняється від того, що зараз там поширюється.

«Він старший за вірус, який зараз поширюється в Європі», — заявили науковці, додавши, що вірус необов’язкового може передаватися безпосередньо з європейських країн.

Глава програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майк Раян також заявив, що відкриття вказує на те, що вірус мутує і його хтось завіз із Пекіна, але необов’язково саме з Європи.

Крім того, китайські науковці вважають, що вірус міг передатися або від людей, або через товари.

«Незрозуміло, хто або які товари привезли вірус у Пекін», сказав головний експерт з епідеміології Ву Цзуньйо з Китайського центру контролю та профілактики захворювань.

Нагадаємо, 13 червня в районі Фентай у Пекіні ввели режим воєнного часу після того, як на ринку «Сіньфаді» виявили спалах коронавірусу. Там COVID-19 підтвердили у двох чоловіків, які працювали у м’ясному відділі. Як вони інфікувалися — невідомо.

Після цього влада Пекіна вирішила протестувати всіх працівників «Сіньфаді» — це 10 тисяч людей — і призупинила роботу ще восьми гуртових ринків.

Наразі коронавірус підтвердили у 183 жителів Пекіна.

Крім того, влада міста заборонила виїзд із нього людям, які перебувають у групі найвищого ризику, а також частково призупинила роботу громадського транспорту.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.