Президенти Польщі та Литви написали спільного листа до сторіччя народження Івана Павла ІІ

Президенти Польщі та Литви написали спільного листа до сторіччя народження Івана Павла ІІ

Фото: polskieradio.pl

Президенти Польщі і Литви, Анджей Дуда і Ґітанас Науседа, написали спільного листа з нагоди сторіччя з дня народження Папи Івана Павла ІІ.

«Ми, поляки та литовці, надаємо великого значення особі святого Івана Павла ІІ. Він є для нас символом, свідком історії, але ми також визнаємо в ньому співтворця свободи нашого регіону. Його перша апостольська подорож до Польщі разом із озвученими словами: “Нехай зійде Дух Твій і відновить обличчя землі… цієї землі”, – вплинула не лише на Польщу, але й на прагнення свободи Литви. Це розпочало процес, що привів до падіння комунізму та повернення незалежності», – написали лідери Польщі й Литви, передає Польське радіо.

Президенти нагадали, що ще будучи краківським єпископом, Кароль Войтила дуже цікавився ходом подій у Литві, і читав «Хроніку Католицької церкви у Литві», що в Радянському Союзі виходила в підпіллі.

Анджей Дуда та Ґітанас Науседа написали, що апостольська подорож Івана Павла ІІ у вересні 1993 р., перший в історії країни візит Папи римського до Литви, стала великою моральною та дипломатичною підтримкою для Литви, яка відбудовувала свою незалежність. Папа молився на цвинтарі при могилах нових литовських героїв — жертв радянської агресії з січня 1991 року. Відвідав також усі найважливіші місця — джерела духовної сили литовців.

Президенти підкреслили, що під час цього візиту Папа сформулював тези програми побудови добросусідського майбутнього для поляків та литовців, двох християнських націй, настільки близьких, пов’язаних зв’язками добросусідства, дружби та братства.

«Ми глибоко переконані, що святий Іван Павло ІІ завжди підтримує наші нації. У ці дні пандемії, якби міг, він повторив би свій заклик від 22 жовтня 1978 р. – “Не бійтеся”», – наголосили президенти Польщі та Литви.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.