Посольство Китаю в Україні відреагувало на судовий позов проти уряду КНР

Посольство Китаю в Україні відреагувало на судовий позов проти уряду КНР

Фото: REUTERS

Китай є країною, яка постраждала від епідемії коронавірусу, і жодним чином не стороною, яка домоглася користі від епідемії, а тим більше – не стороною, що заподіяла біду іншим.

Про це повідомляється в заяві пресспікера Посольства КНР в Україні.

У документі зазначається, що цими днями українська громадська організація під приводом того, що Китай нібито приховав справжній стан епідеміологічної ситуації і нічого не робив в умовах епідемії коронавірусної інфекції COVID-19, подала позов проти уряду Китаю з вимогою відшкодування збитків. До того ж, ця сама організація в інтернеті агітує за підвищення податків на ввезені з Китаю товари.

“Вірус не знає кордонів і може з’явитися в будь-який момент у будь-якій точці світу… Під час поширення нової епідемії коронавірусу COVID-19 Китай є постраждалою країною, і, за логікою, заслуговує на співчуття. Ми жодним чином не сторона, яка домоглася користі від епідемії, тим більше не сторона, яка заподіяла біду іншим”, – заявив прессекретар посольства.

Водночас дипломат констатував, що деякі країни, на жаль, так не вважають, більше того, “заради особистих амбіцій і вигоди, політизують епідемію, випускають безвідповідальні заяви, повсюдно поширюють міркування, які не мають під собою жодних підстав, щоб обмовити й очорнити Китай”.

Підсумовуючи, він наголосив, що з моменту спалаху епідемії Китай і Україна розгорнули активну співпрацю, а китайська сторона надає Україні гуманітарну допомогу, ділиться досвідом і допомагає закуповувати засоби в Китаї.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.