Переговори щодо ядерної програми Ірану відновляться 12 червня у Відні

Переговори щодо ядерної програми Ірану відновляться 12 червня у Відні

Фото: Reuters

Переговори щодо ядерної угоди за участю представників Франції, Великобританії, Німеччини, Росії, Ірану та Китаю відновляться у Відні 12 червня. Учасники обговорять можливе повернення в Угоду США.

Про це повідомили у Європейській зовнішньополітичній службі.

“Спільна комісія зі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) відновить роботу у фізичному форматі цієї суботи, 12 червня, у Відні”, – йдеться в повідомленні.

Комісію очолить заступник генсекретаря Європейської зовнішньополітичної служби Енріке Мора. Центральною темою переговорів стане можливе повернення США в СПВД і дії для забезпечення повного виконання ядерної угоди з Іраном.

Нагадаємо, у Відні з початку квітня проходять переговори щодо ядерної програми Ірану. У США заявили, що мають намір залишити сотні санкцій проти Ірану навіть у разі повернення Тегерана в ядерну угоду. За словами держсекретаря Ентоні Блінкена, в силі залишаться також обмежувальні заходи, які ввів попередній американський президент Дональд Трамп.

Зазначимо, Іран 2 червня повідомив про врегулювання основних розбіжностей з США за своєю ядерною програмою. Найближчим часом буде призначена дата фінальних переговорів щодо СВПД.

Як повідомлялось, Іран дозволив обмежений контроль своїх атомних об’єктів. МАГАТЕ зможе продовжити перевірки атомних об’єктів Ірану. Однак їх проводитимуть в обмеженому форматі.

ЄСПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.