Норвегія підтвердила незмінність позиції щодо санкцій проти РФ

Норвегія підтвердила незмінність позиції щодо санкцій проти РФ

Фото: mfa.gov.ua

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар провів телефонну розмову з державним секретарем Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія Аудуном Халворсеном. Дипломати констатували високу динаміку політичного діалогу та домовилися й надалі здійснювати кроки, спрямовані на подальше зміцнення українсько-норвезького міждержавного партнерства.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Сторони обговорили поточний стан двостороннього співробітництва, зокрема, з урахуванням впливу пандемії COVID-19, відзначивши успішну взаємодію у поверненні громадян України та Норвегії у свої країни. Василь Боднар отримав запевнення норвезького колеги щодо подальшого сприяння Осло у захисті громадян України, які залишаються в Норвегії у час обмеження сполучення. Заступник міністра Боднар звернув увагу на необхідність ефективної протидії спробам РФ зняти запроваджені міжнародною спільнотою санкції під прикриттям пандемії COVID-19.

Аудун Халворсен наголосив, що позиція Норвегії стосовно збереження санкцій проти Росії як агресора, а також підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах залишається незмінною. Крім того, норвезький високий посадовець підтвердив налаштованість Осло продовжувати реалізацію проектів, спрямованих на подолання наслідків російської агресії.

Співрозмовники обговорили перспективи двосторонньої співпраці з історичних питань, зокрема, оцінки подій Другої світової війни та протидії маніпуляціям цією темою з боку Росії.

Василь Боднар і Аудун Халворсен здійснили обмін думками стосовно взаємодії України та Норвегії у багатосторонніх форматах, у т.ч. в ООН.

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.