На Японію обрушився потужний тайфун, швидкість вітру сягає 162 км/год

На Японію обрушився потужний тайфун, швидкість вітру сягає 162 км/год

Фото: Reuters

Японію, здебільшого на півдні країни, вразив потужний тайфун «Хайшен», який викликав сильні зливи, вітри та дощі. Внаслідок цього багато людей залишилися без даху над головою та електрики.

Про це повідомили місцеві метеорологи, передає Associated Press, інформує hromadske.

Це вже другий потужний тайфун, що вразив Японію упродовж останніх тижнів. Як попередили метеорологи, опади, які можуть бути рекордними, будуть «лютими, як відро води, вилитої над головою». 

За кілька днів до цього людей попередження, щоб ті були готові сховатися та запастися їжею та водою.

Місцева влада каже, що кілька річок на південно-західному острові Кюсю перебуває під загрозою виходу з берегів. Попередження про евакуацію отримали 50 тисяч людей на Окінаві та Кюсю.

Потяги тимчасово припиняли рух, а десятки авіарейсів — скасували. Авіакомпанії попереджають, що скасування рейсів на півдні Японії ще точно триватимуть у понеділок, 7 вересня, можливо, й у вівторок.

Тайфун вже наближається до узбережжя міста Согвіппо на острові Чеджу у Південній Кореї.

Японське метеорологічне агентство повідомило, що тайфун несе стійкий вітер зі швидкістю до 162 кілометрів на годину. Тому він є не лише потужним — еквівалент урагану другої категорії (з п’яти) — але і величезним за своєю протяжністю.

Курс «Хайшен» подібний до тайфуну «Майсак», який минулого тижня обрушився на південь Японії, поранивши десятки людей і відключивши електрику в тисячах будинків.

Тоді біля узбережжя Японії перекинулося вантажне судно, в якому перебували 43 члени екіпажу та 5 800 корів з Нової Зеландії. Двох людей вдалося врятувати. Пошуки людей припинили через «Хайшен».

  

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.