Митрополит Епіфаній привітав українців з Днем Святої Трійці

Митрополит Епіфаній привітав українців з Днем Святої Трійці

Фото: pomisna.info

Вітаю вас із сьогоднішнім великим та радісним святом П’ятидесятниці, з Днем Святої Трійці. В цей день довершилося Божественне Одкровення про Бога як про Святу Трійцю і Утішитель, Дух Святий, від Отця через Сина зійшов на учеників і апостолів Христових та через них – на всю Церкву. Бог зі Своєї любові до людини все зробив для нашого спасіння.

Так предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній привітав українців на своїй сторінці у Facebook.

“Дорогі брати і сестри! Вітаю вас із сьогоднішнім великим та радісним святом П’ятидесятниці, з Днем Святої Трійці. В цей день довершилося Божественне Одкровення про Бога як про Святу Трійцю і Утішитель, Дух Святий, від Отця через Сина зійшов на учеників і апостолів Христових та через них – на всю Церкву. Бог зі Своєї любові до людини все зробив для нашого спасіння”, – написав Епіфаній.

Він додав, що згадувана сьогодні подія зішестя Святого Духа на апостолів має велике значення, бо вона знаменує створення Церкви Христової, тому це свято ще називають Днем народження Церкви. У старозавітні часи благодать Божа діяла на людину ніби зовнішньо, а після сходження Святого Духа вона почала діяти зсередини – в самій людській природі. Отже, людина, спасенна Сином Божим і освячена Святим Духом, знову отримала можливість з’єднатися з Господом. І допомагає їй у цьому Церква – Тіло Христове, часточка Неба на землі.

“Православна Церква України поступово відновлює богослужіння за участі вірян та запрошує до Божого Дому на священну Трапезу, Святу Євхаристію, яка духовно насичує спраглу душу. Бог є гостинним до людини і завжди чекає нас та щедро приймає. Він кличе кожного із вас до Свого Дому, до храму, щоби розділити радість особливої присутності Божої, подихом благодаті торкнутися вашої душі та скерувати хід думок й ставлення до життя у правильному напрямку”, – зазначив Епіфаній.

Сьогодні ми по-особливому прославляємо Бога, в Трійці Єдиного, і просимо благодаттю Святого Духа наповнити наші серця і душі. Як Трійця перебуває у спілкуванні любові між Собою, так і нас Бог закликає до спілкування між собою та з Триєдиним Богом – Отцем, Сином і Святим Духом. Тож нехай цей заклик стане рушійною силою для кожного із вас. Зі святом, резюмував глава ПЦУ.

Також він закликав у великий День Святої Трійці молитися разом та дякувати “Триєдиному Богу за Його любов та всі благодіяння щодо нас”.

6 червня 2020 року, напередодні Дня Святої Трійці, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Всенічне бдіння в кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Його Блаженству співслужили намісник монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, всечесна братія Золотоверхої обителі та запрошене духовенство.

Cьогодні, 7 червня, Предстоятель помісної Української Православної Церкви з нагоди свята очолив о 09.00 Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Богослужіння транслюється на сторінках ПЦУ і Митрополита Епіфанія у Facebook та на YouTube-каналі ПЦУ.

 

Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.