Мармурове море знаходиться на межі екологічної катастрофи через “десятиліття деградації”

Мармурове море знаходиться на межі екологічної катастрофи через "десятиліття деградації"

Фото: Reuters

Через забруднення та “десятиліття деградації” довкілля Мармурового моря водоймище знаходиться на межі екологічної загрози.

Про це передає Укрінформ з посиланням на Financial Times.

Видання пише, що за останні роки прибережні підприємства майже вдвічі збільшили обсяг стічних вод, що скидаються в моря Туреччини. Крім того, повідомляється, що 50 тисяч танкерів, які проходять через Мармурове море щороку, незаконно скидають у нього відходи та паливо.

“Майже дві третини національної промисловості, включаючи нафтопереробний завод, автомобілебудування, хімічні заводи та електростанції, зосереджені в цьому регіоні (Мармурового моря – ред.)”, – зазначають журналісти.

За словами Льовента Артуза, гідробіолога з проєкту моніторингу навколишнього середовища Мармурового моря, велика частина стічних вод зі Стамбула очищається тільки від твердих частинок, а потім перекачується на дно моря.

“Ми використовуємо його (Мармурове море – ред.) як вигрібну яму”, – говорить дослідник.

Водойма досі страждає від епідемії “морського слизу”, через яку масово гине морська фауна. Також в Мармуровому морі спостерігається нашестя медуз і цвітіння водоростей.

“Зникли скумбрія, тунець, риба-меч і інші морепродукти, якими славився Стамбул. Улов в цьому році знизився на 90%”, – підкреслюють журналісти.

Експерти сумніваються в тому, чи зможе Мармурове море як природна екосистема повернутися в “чистий” стан.

“Істотна проблема не в слизу. Це всього лише ланка в ланцюзі десятиліть деградації. У нас немає шансів повернути Мармурове море до свого попереднього стану. Що нам потрібно зробити зараз, так це з’ясувати, як припинити шкодити Мармуровому морю”, – говорить Артузов.

Як відомо, води Мармурового моря недалеко від Стамбула вкрилися слизом природного походження. Причиною забруднення Ердоган назвав стічні води, які потрапляли в море без очищення. Проєкт по очищенню Мармурового моря від слизу на особистому контролі президента Туреччини.

ЕкологіяСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.