Макрон скликає в понеділок Раду оборони щодо ситуації в Афганістані

Макрон скликає в понеділок Раду оборони щодо ситуації в Афганістані

Фото: Reuters

Президент Франції Емманюель Макрон збере в понеділок опівдні у форматі відеоконференції Раду оборони, повідомили в неділю французькі ЗМІ з посиланням на Єлисейський палац.

При цьому президентська канцелярія зазначила, що Франція нині “робить усе можливе, щоб гарантувати безпеку французів”, які все ще перебувають в Афганістані.

“Безпосереднім і абсолютним пріоритетом у найближчі години є безпека французів, яких закликали покинути Афганістан, а також французького і афганського персоналу, який працює на місці”, – цитують ЗМІ комюніке Єлисейського палацу.

Раніше в неділю глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан оголосив про перенесення французького посольства в Кабулі на територію аеропорту афганської столиці.

“Через надзвичайно швидку деградацію ситуації з безпекою в Афганістані, французький уряд ухвалив рішення перенести своє посольство на територію аеропорту Кабула”, – йдеться в заяві французького міністра закордонних справ, опублікованій на сайті відомства.

“Ці операції з методичної евакуації наших співгромадян тривають тижні і спеціальний рейс був зафрахтований з 16 липня у зв’язку з численними закликами міністерства до наших співгромадян покинути країну”, – наголошується в заяві.

При цьому Ле Дріан наголосив, що “Франція не забуває тих, хто працював для неї”. Він повідомив, що з травня завдяки завчасному плануванню афганські службовці французьких структур в Афганістані, яким могла загрожувати зміна режиму в країні, приймали у Франції разом із сім’ями. Загалом понад 600 осіб.

ЄСПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.