Лідери G7 закликали Росію та Китай припинити дестабілізаційну поведінку та поважати права людини

Лідери G7 закликали Росію та Китай припинити дестабілізаційну поведінку та поважати права людини

Фото reuters

Лідери групи семи (G7) закликали Росію і Китай поважати і дотримуватися прав людини. Від G7 зажадала припинити дестабілізаційну поведінку і втручання в демократичні процеси в інших країнах.

Про це йдеться в проєкті комюніке G7, витяги з якого наводить Bloomberg, передає РБК-Україна.

“Ми підтверджуємо наш заклик до Росії припинити свою дестабілізаційну поведінку і зловмисні дії, включаючи втручання в демократичні системи інших країн, а також (закликаємо – ред.) виконати свої міжнародні зобов’язання в галузі прав людини”, – наголошується в проєкті.

При цьому лідери G7 виступили за стабільні і передбачувані відносини з Росією. “Ми підтверджуємо нашу зацікавленість в стабільних і передбачуваних відносинах з Росією. Ми будемо продовжувати взаємодіяти там, де є сфери, що представляють взаємний інтерес”, – підкреслюється в документі.

Китай лідери Групи семи закликали поважати і дотримуватися прав людини і основні свободи. Також Пекіну було зазначено на важливість підтримання миру і стабільності в Тайванської протоки. Лідери G7 висловили “серйозну стурбованість ситуацією в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях” і виступили проти будь-яких односторонніх спроб змінити теперішній розклад сил в цьому регіоні.

Світ
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.